Tajemnica zdrowia… jak zwykła woda do picia wpływa na zdrowie czlowieka.

Woda – podstawa i tajemnica życia. Rodzimy się posiadając więcej niż 90 % wody. Gdy rośniemy zawartość wody stale zmniejsza się. W wieku 70 lat wody w organizmie zostaje tylko około 60 %. Od tego, ile i jakiej wody pijemy, bezpośrednio zależy nasze zdrowie. Niestety, ostatnio staje się zwyczajem zamiast wody używać napoje gazowane, „doprawione” sztucznymi substancjami słodzącymi. Delektujemy się kawą, herbatami egzotycznymi itd. My już nie potrafimy pić wody. Właśnie wody, a nie ją zastępujących płynów. Niejeden twierdzi, że nie czuje potrzeby wypicia zalecanej dziennej normy: 2-2,5 litrów wody. Wodę pije się tylko wtedy, gdy odczuwane jest pragnienie. Jednak, w momencie poczucia pragnienia, w twoim ciele już brakuje od 0,5 do 1 litra wody.

Dlatego, nasze komórki często są „suche”, a to komplikuje wszystkie procesy chemiczne naszego organizmu. Woda, zanim stanie się głównym składnikiem płynu międzykomórkowego zostaje w organizmie przetworzona. Płyn międzykomórkowy oddziela każdą naszą komórkę, przekazuje do komórek substancje odżywcze i usuwa odpady procesów metabolicznych. Woda – to obwód elektryczny, przekazujący wiadomości do każdej części ciała. Zaletą wody, w porównaniu z pokarmem, jest fakt, że nadmiar wody jest z łatwością usuwany z organizmu.

Woda jest niedocenianą substancją w naszym życiu, używając jej nawet się nie domyślamy na ile jest ważna i jak wiele funkcji pełni w naszym organizmie. Zanieczyszczona woda jest główną przyczyną chorób na świecie, albo uczestniczy w ich rozprzestrzenieniu.

Picie brudnej wody może powodować wiele schorzeń; w wodzie mogą żyć najprzeróżniejsze mikroorganizmy powodujące ciężkie, czasem śmiertelne schorzenia; rozpuszczone w wodzie szkodliwe substancje dostając się do organizmu mogą mocno zakłócać jego działanie; nie mówiąc o tym, że spora ilość pasożytów rozwija się właśnie w wodzie; komary przenoszące malarię i inne choroby rozwijają się w wodzie itd.

Zwykła nawet ta najczystsza woda jest utleniaczem, więc powoduje w organizmie to samo co i wolne rodniki.
Bardzo ważną rzeczą jest spożycie odpowiedniej ilości wody, na co dzień. Woda w naszym organizmie, w mniejszym lub większym stopniu, uczestniczy we wszystkich procesach. Dziwnie by było gdyby było inaczej.

Ciało ludzkie to przecież w ponad 2/3 woda. Dlatego:
• Bez wody organizm nie potrafi przyswajać pokarmu.
• Woda sama w sobie jest źródłem energii dla organizmu.
• Woda jest główną substancją komórek, a także i płynu międzykomórkowego (nawet „suche” koście to w ponad 20% woda).
• Woda przenosi nie tylko substancje odżywcze dla komórek, ale także i zabiera odpady ich działalności. Jako, że krew to w ponad 90 proc. woda, więc i tlen w organizmie roznosi woda.
• Woda wydala z organizmu substancje szkodliwe.
• Woda to ponad 75 proc. naszego mózgu, niedostateczna ilość wody wpływa na brak koncentracji oraz jakąkolwiek pracę, tak fizyczną jak i umysłową.

Jeżeli ilość wody w organizmie zmniejszy się zaledwie o 5 proc. unikniecie choroby staje się o wiele trudniejsze. Niedostatek wody w organizmie może przejawiać się przez zmęczenie – bez przyczyny, trudności w skupieniu się, nieuwagę, niecierpliwość, depresję.

Zwiększająca się dehydratacja pogłębia depresję, pojawiają się bóle w miejscach, gdzie najbardziej brakuje wody i skupiają się substancje szkodliwe, najczęściej kwasowe. Sygnałami pokazującymi, że brakuje wody są także zgaga, problemy z trawieniem, bóle głowy, artretyzm, dna moczanowa, reumatyzm i inne schorzenia zazwyczaj występujące u osób starszych.

Woda jest bogactwem naturalnym, bez którego nie możemy funkcjonować prawidłowo. Nie tylko zwalcza pragnienie, ale i pomaga w utrzymaniu zdrowia i pięknego ciała. Woda – to energia dla naszego ciała. Zmniejsza zmęczenie, stres, niepokój, wpływa pozytywnie na myślenie, zwalnia proces starzenia się.

Woda – podstawa zdrowia. Pomaga w walce z infekcjami, oczyszcza organizm z toksyn i innych substancji szkodliwych, utrzymuje balans hormonalny, pomaga w walce z nadwagą. Wpływa również na to, że skóra utrzymuje elastyczność, włosy połysk, paznokcie stają się mocne i lśniące. Woda to najlepszy i najbardziej naturalny sposób ochrony przed chorobami, do walki z nadwagą i innymi chorobami cywilizacyjnymi.

Organizm człowieka stanowi najwspanialszy, samoregulujący się układ, który dąży do utrzymania stanu równowagi kwasowo – zasadowej, czyli odpowiedniego ph krwi, tkanek i narządów. Brak równowagi ph powoduje zakwaszenie organizmu i problemy zdrowotne. Poddając wodę działaniu stałego prądu elektrycznego, uzyskiwana jest woda zjonizowana, posiadające wyjątkowe właściwości, które mogą znacznie poprawić procesy życiowe naszego organizmu.

Więcej informacji w sklepie o produktach poprawiających jakość wody i powietrza:

– żywa woda nawadnia i oczyszcza tkanki (jonizator do wody aquator mini silver ),

– witalizujące karafki do wody, soków i wina,

– czyste powietrze zawiera dużą ilość jonów ujemnych (jonizatory i ozonatory powietrza i wody).

przejdź do sklepu czytaj więcej »