Środowisko w którym żyjemy ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka.

Zdrowe i świeże powietrze w pomieszczeniu dzięki 3 roślinom.

rosliny oczyszczaja powietrze

Badacz Kamal Meattle przedstawia 3 pospolite rośliny, które postawione w domu, mieszkaniu lub biurze, praktycznie poprawiają jakość powietrza.

Poznaj sposób na poprawę samopoczucia i zmniejszenie niekorzystnych objawów zdrowotnych. Test prowadzono w zanieczyszczonej dzielnicy Delhi w Indiach w zamkniętym budynku biurowym – wstawiono tam rośliny i okazało się, że wystąpiło:

– zmniejszenie podrażnień układu oddechowego o 34%,
– zmniejszenie podrażnień oczu o 52%,
– zmniejszenie występowania bólu głowy u personelu o 24%,
– zredukowanie przypadków upośledzenia oddychania o 12%,
-zmniejszenie zachorowań na astmę o 9%.

Jak zatrzymać smog w ekologiczny i bezpieczny sposób.

smog zanieczyszcza powietrze

Ekologiczny katalizator do paliw stałych, ciekłych i gazowych: INWEX REDOX CO/19 dozowany w ilości około 0,5 kg/tonę gazu, oleju opałowego, napędowego, benzyny, mazutu, drewna, węgla kamiennego i brunatnego:

– efektywnie i ekonomiczne chroni naturalne środowisko,
– zmniejsza zużycie paliwa o 5-15%,
– analogicznie o tyle samo CO2,
– zmniejsza emisję toksycznych gazów (CO i NOx) o 40-75%,
– zwiększa sprawność urządzeń energetycznych o 5-10%,
– powierzchnie grzewcze bez zgorzelin i nalotów.

czytaj więcej »

Smog elektromagnetyczny jego wpływ na organizmy żywe.

EMF- ang. Electro Magnetic Field (pol. Pole ElektroMagnetyczne)
Żyjemy w niewidzialnym morzu energii elektromagnetycznej. Subtelne energie nieprzerwanie tańczą wewnątrz i na zewnątrz naszych ciał, niezależnie od tego czy jesteśmy tego świadomi czy też nie. Pola elektromagnetyczne (PEM), z którymi mamy do czynienia są falami energii, które pochodzą ze źródeł stworzonych ręką ludzką: prąd elektryczny, wieże telefonii komórkowej, telewizory, komputery, monitory, silniki, lampy fluorescencyjne, kuchenki mikrofalowe, telefony komórkowe, koce elektryczne i setki innych, jak też ze źródeł naturalnych: promieniowanie kosmiczne, słońce, gwiazdy, ziemia. Ten typ energii jest z nami od zarania dziejów i jest nieodłącznym elementem życia jakie pojmujemy. zobacz więcej »

Woda – podstawa i tajemnica życia na ziemi.

Woda – podstawa i tajemnica życia. Rodzimy się posiadając więcej niż 90 % wody.

Gdy rośniemy zawartość wody stale zmniejsza się. W wieku 70 lat wody w organizmie zostaje tylko około 60 %. Istnieje bezpośredni związek między jakością i zawartością wody w naszym organizmie i tym w jaki sposób organizm reaguje na choroby i starzenie się:

Mózg – 83% wody, Nerka – 82% wody, Serce – 79% wody, Płuca – 80% wody, Kości – 22% wody, Krew – 90% wody.

Od tego, ile i jakiej wody pijemy, bezpośrednio zależy nasze zdrowie. Niestety, ostatnio staje się zwyczajem zamiast wody używać napoje gazowane, „doprawione” sztucznymi substancjami słodzącymi. Delektujemy się kawą, herbatami egzotycznymi itd.

My już nie potrafimy pić wody… zobacz więcej »

Rola zasadowego pokarmu na zdrowie.

Czy zamierzasz schudnąć, uporać się z cukrzycą a nawet nowotworem lub po prostu chcesz aby Twoje ciało miało więcej energii – równowaga pH jest kluczem do optymalnego zdrowia, wagi, jasności umysłu i ogólnego wigoru. Znajdź odpowiednią równowagę poprzez odżywianie się pewną grupą środków spożywczych w celu stworzenia zasadowego środowiska; pożegnaj się z niskim poziomem energii, złym trawieniem, zbędnymi kilogramami, bólami i chorobami. W rzeczywistości cały proces metabolizmu zależy od równowagi wewnętrznego środowiska zasadowego. Zbyt kwaśne pH niszczy tkanki ciała, powoli prowadzi do degradacji 60.000 mil żył i tętnic, tak jak kwas powoli zżera marmur. Zlekceważenie tego problemu jest równoznaczne z doprowadzeniem do przerwania wszystkich czynności i funkcji komórkowych zaczynając od bicia serca a kończąc na funkcjonowaniu neuronów w mózgu. zobacz więcej »