W jaki sposób rośliny oczyszczające powietrze poprawiły życie setek ludzi w Delhi?

Poznaj historię Kamala, który z powodu zanieczyszczonego powietrza w Delhi nabawił się niebezpiecznej alergii, a ta znacząco obniżyła wydolność jego płuc!

Kamal Meattle podaje  listę roślin mających korzystny wpływ na ludzi w  pomieszczeniach zamkniętych:

  1. Areka żółtawa – to palma z cienkim pniem i gęstymi liściami, która usuwa dwutlenek węgla i zamienia go w tlen; w polskich warunkach dorasta do 2,5m; potrzebujesz 4 palm o wysokości ok. 140cm na osobę,
  2. Sansewieria gwinejska (wężownica) – roślina nazywana sypialnianą, ponieważ zamienia dwutlenek węgla w tlen w nocy; dobrze mieć 6 roślin wysokich na ok. 1 metr na osobę,
  3. Epipremnum złote (rafidofora złota) – oczyszcza powietrze z formaldehydu i innych lotnych związków organicznych (LZO). Wskazane 3 sztuki na osobę – powinny zapewnić najlepszą jakość powietrza.

Dzięki tym roślinom możesz mieć zawsze czyste i świeże powietrze w domu, w biurze, w mieszkaniu, nawet jeżeli przestałbyś otwierać okna.

Podczas prezentacji na TED (cykl konferencji naukowych), Kamal Meattle – indyjski aktywista na rzecz ochrony środowiska, zaprezentował sposób na zapewnienie w pomieszczeniu świeżego i czystego powietrza. Trzy rodzaje roślin są w stanie dostarczyć czyste powietrza w ilości wystarczającej, aby można było cieszyć się świeżym powietrzem nawet w hermetycznie zamkniętym pomieszczeniu.

Nie musisz jednak rezygnować z otwierania okien, aby docenić korzystny wpływ tych roślin na powietrze w domu. Takie rozwiązanie z pewnością poprawi jakość powietrza w zimie czy chociażby w nocy, kiedy nie otwieramy okien.

Badania przeprowadzone w Indiach udowodniły, że obecność tych roślin istotnie poprawia stan zdrowia, samopoczucie i produktywność, m.in. zmniejsza podrażnienia oczu i układu oddechowego.

Zobacz film z prezentacją roślin oczyszczających powietrze:

Źródło: //www.ted.com/talks/kamal_meattle_on_how_to_grow_your_own_fresh_air?language=pl#t-79156

Zastosuj rośliny w swoim środowisku domowym, biurowym lub mieszkaniu a dbając o te rośliny – uzyskasz poprawę jakości powietrza, którym oddychasz. Człowiek bez powietrza może żyć kilka minut, w niewłaściwym powietrzu żyje ale spada jego komfort i wydajność. Odzyskaj zdrowe powietrze w pomieszczeniach dzięki roślinom.

Rośliny doniczkowe, które oczyszczają powietrze z trucizn.

Naukowcy ostrzegają: powietrze, którym oddychamy w naszych mieszkaniach czy biurach może być o wiele bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz! sezon grzewczy wszędobylski smog nad naszymi głowami, jeszcze dodatkowo chemtrialis.

Jak to możliwe? Szkodliwe związki wydzielają m.in. farby, kleje, środki czyszczące czy do konserwacji drewna, tusze do drukarek a nawet papierowe ręczniki.  Wiele z tych substancji podrażnia gardło, powoduje zawroty głowy, senność, problemy z sercem, ma działanie rakotwórcze.

Na szczęście istnieje genialny sposób, by te trucizny zneutralizować. Wystarczy w pomieszczeniu umieścić odpowiednie kwiaty doniczkowe i właściwie o nie dbać. Jakie rośliny najlepiej oczyszczają powietrze? Poznajcie 18 gatunków i ich właściwości.

Zobacz infografikę prezentującą rośliny oczyszczające powietrze:

Źródło:

-kobieta.onet.pl/dom/rosliny-doniczkowe-ktore-oczyszczaja-powietrze-z-trucizn/gq8gsd

-Polska Grupa Infograficzna,

-ntrs.nasa.gov

Zastosuj rośliny w swoim środowisku domowym, biurowym lub mieszkaniu a dbając o te rośliny – uzyskasz poprawę jakości powietrza, którym oddychasz. Człowiek bez powietrza może żyć kilka minut, w niewłaściwym powietrzu żyje ale spada jego komfort i wydajność. Odzyskaj zdrowe powietrze w pomieszczeniach dzięki roślinom.